Adamaite, Kristīne

Kristīne Adamaite Kristīne Adamaite ir mācījusies Rīgas 2. mūzikas skolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājas Leldes Paulas klavieru klasi (1994). Ieguvusi maģistra grādu ērģeļspēlē (profesores Larisas Bulavas klase, 2002). Papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (prof. Gijs van Shonhovens).

Kopš studiju laika regulāri koncertē gan kā soliste, gan sadarbojoties ar koriem (Valsts Akadēmiskais koris Latvija, kori Kamēr…, Balsis, u.c.) un solistiem (Gunta Gelgote, Ieva Parša, Evita Zālīte, Ieva Manoni, Kristīne Gailīte, Krišjānis Norvelis, Ēriks Kiršfelds, Artis Sīmanis, u.c.). Koncertējusi daudzās Eiropas valstīs, kā arī Austrālijā, Amerikā un Kanādā.

Šobrīd ir ērģeļspēles pasniedzēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un ērģelniece Rīgas Sv. Pestītāja baznīcā.

Lielās mūzikas balvas 2014 laureāte par izcilu darbu ansamblī.


Alpe, Edīte

Edīte Alpe

Edīte Alpe dzimusi Latvijā, Jūrmalā, kur arī līdz šim dzīvo un strādā. 1989. gadā pabeigusi Jūrmalas mūzikas skolas klavieru klasi (ped. Māra Kļaviņa), 1992. gadā Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas kordiriģēšanas nodaļu. Pēc tam iestājusies Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļā, bet pēc otrā kursa mainīja specialitāti un turpināja studijas augstskolas ērģeļu klasē (prof. Larisa Bulava). 1998. gadā ieguvusi bakalaura grādu, bet 2000. gadā studijas Latvijas Mūzikas akadēmijā noslēdzās līdz ar maģistra grāda ieguvi. Zināšanas papildinājusi Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Krievijā un Kanādā. Piedalījusies ērģeļmūzikas festivālā Rīgas Doms, Liepājas ērģeļmūzikas festivālos kā arī ērģeļmūzikas festivālos Vox angelica Jūrmalā.

Kopā ar dzīvesbiedru Tālivaldi Deksni ērģeļu duetā koncertējusi vairākās Latvijas baznīcās, kā arī Krievijā (Maskavā), Vācijā, Somijā un Zviedrijā. Sadarbojusies ar daudziem solistiem un instrumentālistiem, piem., Ilonu Bageli, Solveigu Raju, Ingu Šļubovsku, Evitu Zālīti, Raimondu Bramani, Žoržu Siksnu, stīgu orķestri Latvijas filharmoniķi un daudziem citiem. Kopš 1991. gada darbojas kā luteriskās baznīcas ērģelniece, bijusi Bulduru, Ķemeru un Dubultu draudžu ērģelniece, no 2000. gada ir pastāvīga Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece, kā arī muzikālās dzīves vadītāja un koncertu producente. No 1998. gada ir pasniedzēja Jūrmalas mūzikas vidusskolā, kur kopš 2007. gada pasniedz arī ērģeļspēli jaunizveidotajā ērģeļu klasē.

Kopā ar Tālivaldi Deksni realizējusi angļu ērģeļu iegādes un uzstādīšanas projektu Dubultu ev. lut. baznīcā. Šis vēsturiskais instruments ir kļuvis par Jūrmalas pilsētas muzikālās dzīves krāšņu un neatņemamu sastāvdaļu. Edīte Alpe Dubultu baznīcā veidojusi dažādus koncertciklus, arī ērģeļmūzikas festivālu Vox angelica.


Apkalna, Iveta

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna (1976) ar izcilību absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu un klavierspēles klases, kā arī Londonas Gildhola mūzikas un drāmas augstskolas klavieru solistu klases. Kā stipendiāte absolvējusi Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolas ērģeļu solistu klasi.
Māksliniece uzvarējusi daudzos starptautiskos konkursos un regulāri piedalās prominentos mūzikas festivālos. Talantīgā ērģelniece, kura ir Latvijas Lielās mūzikas balvas 2003 laureāte, ir guvusi apbrīnu un simpātijas Eiropas klasiskās mūzikas pasaulē. Ivetas Apkalnas mājvieta šobrīd ir gan Latvija, gan Vācija.
Ērģelnieces Ivetas Apkalnas spēle apvieno dziļu muzikalitāti, nevainojamu tehniku un nekļūdīgu mūzikas iedarbības izjūtu. Pateicoties tam, pēdējos gados tieši viņai ir izdevies notraust putekļus no ērģeļu kā mūzikas instrumentu karalienes reputācijas un pat tehniski sarežģītāko darbu interpretācijās dzirdami emocionāli spilgti akcenti. Ivetai Apkalnai kā ērģelniecei ir izdevies kļūt par zvaigzni, kas parasti ir diriģentu, dziedātāju un klavierspēles vai vijoļspēles virtuozu privilēģija. Tas noticis, pateicoties neizsīkstošajam dzīvespriekam, īpaši nopietnajai attieksmei, pedantiskajai rūpībai un stūrgalvībai (kam nav nekā kopīga ar iedomību), tomēr galvenokārt tādēļ, ka Iveta šo instrumentu pārvalda tiešām izcili.
Iveta Apkalna dzimusi Rēzeknē un studējusi klavierspēli pie profesora Teofila Biķa un ērģeļspēli pie profesora Tālivalda Dekšņa Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pēc tam, kad 1999. gadā ar izcilību bija iegūtas abas izglītības, viņa nospēlēja koncerteksāmenu klavierspēlē pie profesores Džoenas Hevilas (Joan Havill) Londonas rātsnama Mūzikas un drāmas augstskolā. No 2000. līdz 2003. gadam Iveta Apkalna bija DAAD (Vācijas akadēmiskās apmaiņas dienesta) stipendiāte un pilnveidoja meistarību ērģeļsolistu klasē pie profesora Ludgera Lomaņa (Lohmann) Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā.
Iveta Apkalna guvusi atzinību dažādos starptautiskos konkursos – 2003. gadā viņa ieguva 1. vietu un četras speciālbalvas 3. Starptautiskajā Mikaela Tariverdijevaērģelniekukonkursā Kaļiņingradā. 2002. gadā viņa kā Karaliskās bankas Kalgari starptautiskā ērģelnieku konkursa (Kanāda) Eiropas atlases kārtas uzvarētāja piedalījās konkursa finālā Kanādā un tika apbalvota ar prestižo Johana Sebastiāna Baha balvu. Par īpašiem sasniegumiem mūzikā Ivetai piešķirta Latvijas Lielā mūzikas balva 2003. Savukārt 2005. gadā Iveta Apkalna kļuva par pirmo ērģelnieci, kas ieguvusi mūzikas almanaha ECHO-Klassik gada labākās atskaņotājmākslinieces titulu (vienlaicīgi ar tādām superzvaigznēm kā vijolniece Anna Sofija Mutere un pianiste Elēna Grimo).
Šobrīd Iveta Apkalna koncertē visā pasaulē un, uzstājoties nozīmīgākajās koncertzālēs (Ķelne, Dortmunde, Esene, Hamburga, Brēmene, Vīne, Berlīne, Leipciga) un vadošajos festivālos (Lokenhauzas festivāls, Brēmenes mūzikas svētki, Hendeļa festivāls Hallē pie Zāles, Ludvigsburgas pils festivāls, Švecingenes festivāls), piešķir ērģelēm ārpus baznīcas mūzikas vēl neredzētu spožumu.


Barinska, Jolanta

Jolanta Barinska

Jolanta Barinska beigusi Daugavpils mūzikas koledžu klavierspēles specialitātē pie pedagoga Andreja Zelča un iestājusies Latvijas Mūzikas akadēmijā profesores Larisas Bulavas ērģeļspēles klasē, 2009.gadā ieguvusi maģistra grādu. 2004.gadā ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi Enschedes konservatorijā pie Gija van Shonhovena. Latvijas-Vācijas kultūras atbalsta biedrības stipendiāte.

Piedalījusies starptautiskos konkursos un meistarklasēs. Kopš 2004.gada Romas katoļu Sv.Trīsvienības baznīcas ērģelniece.

Koncertējusi Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, Nīderlandē un daudzās Latvijas baznīcās.


Birģele, Ilona

Ilona Birģele

Ilona Birģele dzimusi 1979.gadā Madonā. Pirmos soļus mūzikā spērusi Varakļānu mūzikas skolā. 1995.g. iestājusies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžā klavieru specialitātē, fakultatīvi apgūstot ērģeļspēli pie Bernadetes Everses. Bakalaura grādu ērģeļspēlē ieguvusi lekt.Ligitas Sneibes vadībā, 2009.gada. jūnijā absolvē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju maģistra studiju programmā pie prof.T.Dekšņa. Papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas konservatorijā (prof.Gijss van Shonhovens, 2003), Starptautiskajā Ērģeļu akadēmijā Leufsta Bruk 2002, 2006, Zalcburgā (prof. Heriberts Mecgers, 2007) u.c.

Ērģelniece regulāri muzicē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot virkni solo programmu. Sadarbojas ar koriem un ievērojamiem solistiem. Ērģelniece ir sniegusi koncertus Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Holandē, Krievijā, Vācijā, Šveicē. Piedalās starptautiskos ērģeļmūzikas konkursos un festivālos.Viens no nozīmīgākajiem ir Starptautiskais ērģeļu un kamermūzikas festivāls Вселенная звука 2014.gada novembrī Irkutskā (Sibīrija), kurā māksliniece atskaņoja latviešu komponistu ērģeļmūziku.

I.Birģele ir vairāku nozīmīgu projektu vadītāja, kuru mērķis ir popularizēt un attīstīt ērģeļkultūru Latvijā (Rīgas Sv.Jēkaba Katerāles ērģelēm-100, Vasaras ērģeļu fantāzijas u.c.)

Kopš 2013. gada Ilona Birģele ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece.


Bulava, Larisa

Larisa Bulava

Larisa Bulava ir absolvējusi J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijas klavieru klasi (1973, prof. I.Kalniņš) un ērģeļu klasi (1974). Ērģeļspēles pamatkurss apgūts prof. Nikolaja Vanadziņa vadībā un Leipcigas mūzikas augstskolā (prof. V.Šetelihs, 1980/1981); tālāko meistarību galvenokārt veidojis pašas darbs, bagātā koncertu pieredze (gan Latvijā, gan citās valstīs), piedalīšanās festivālos, TV, radio un skaņu plašu ieskaņojumu veidošana.
Larisa Bulava ir Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases profesore.

Kopš 1992.gada L.Bulava ir Rīgas Doma ērģelniece, bet no 1997./98.m.g. līdz 2015./2016. m.g. strādājusi par ērģeļspēles pedagogu Daugavpils mūzikas vidusskolā.


Carjkova, Larisa

Larisa Carjkova

Larisa Carjkova dzimusi Ludzā. Beigusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžas klavieru klasi. 2001. gadā iestājusies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur studējusi klavierspēli docenta Jura Žvikova klasē (2005.gadā iegūstot bakalaura grādu) un ērģeļspēli profesora Tālivalža Dekšņa klasē (2009. gadā iegūstot bakalaura un maģistra grādu). Socrates Erasmus programmas ietvaros studējusi Štutgartes Mūzikas un drāmas augstskolā profesora Ludgera Lomaņa un profesora Jona Laukvika klasēs.

Meistarību papildinājusi XI Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Leufsta Bruk, Zviedrijā

(2006), Štutgartes ērģeļu akadēmijā (2010), VI Starptautiskā Ērģeļu vasaras akadēmijā Viļņā (2011), X Crescendo jauno mūziķu vasaras akadēmijā Ungārijā (2013) un citur, pie tādiem ievērojamiem ērģelniekiem kā Ton Koopman, Karin Nelson, Joris Verdin, Gary Verkade, Joel Speerstra, Francois Espinas, Ligita Sneibe. Par spilgtu radošu darbību ir apbalvota ar mācītāju Dr.A.Gaides un prāv.I.Gaides Mūzikas balvu (2007).

Larisa sadarbojas ar dažādiem solistiem, koriem un orķestriem, regulāri uzstājās ar koncertiem Rīgas Domā, kā arī citviet Latvijā un ārzemēs. Aktīvi piedalās konkursos un festivālos - Ērģeļmūzikas dienas Saulkrastos, Starptautiskais Liepājas ērģeļmūzikas festivāls (2006), Starptautiskais festivāls Vox angelica Jūrmalā, Dubultos (2008), Starptautiskais festivāls Rīgas Doms, Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Nidā, Lietuvā (2015) u. c.

2010. gadā kopā ar savu novadnieci, ērģelnieci Gunu Kisi, iedibinājusi ikgadēju tradīciju dzimtajā Latgalē - labdarības festivālu Latgales ērģeļu dienas. Festivāla mērķis ir attīstīt ērģeļkultūru Latgalē, kā arī vākt līdzekļus Latgales ērģeļu restaurācijai.

Kopš 2014.gada ir Rīgas Lutera (Torņakalna ) baznīcas ērģelniece un mūzikas dzīves vadītāja.


Džeriņš, Lotars

Lotars Džeriņš

Lotars Džeriņš (1964) studējis J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru (doc. M.Švinka) un ērģeļu klasē, un 1994. gadā ieguvis bakalaura grādu ērģeļu specialitātē (prof. T.Dekšņa klase), bet 1996. gadā aizstāvējis mūzikas maģistra grādu ērģeļspēles specialitātē prof. T.Dekšņa un prof. I.Grauzdiņas vadībā. Papildinājis zināšanas pie daudziem ārzemju meistariem kā aktīvais kursu klausītājs gan Latvijā, gan ārzemēs. Kā solists koncertējis Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Francijā. Vairākkārt uzstājies kā solists ar Liepājas simfonisko orķestri un Latvijas Filharmonijas kamerorķestri. Pašreiz strādā par ērģeļspēles pasniedzēju Liepājas Pedagoģijas akadēmijā un Liepājas Mūzikas vidusskolā, kā arī regulāri koncertē Liepājas Sv.Trīsvienības u.c. pilsētas un Latvijas baznīcās. No 2002. gada Lotars Džeriņš ir Liepājas Simfoniskā orķestra un pilsētas municipalitātes ērģelnieks. Repertuārā ir mūzika no vācu un franču baroka līdz romantismam, kā arī mūsdienu ērģeļopusi.

 

 


Hansons, Roberts

Roberts Hansons

Roberts Hansons dzimis 1963.gadā. 1995.gadā absolvējis J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. T.Dekšņa ērģeļu klasi, 2009.gadā arī maģistrantūru. Aktīvi koncertē gan Rīgas Domā, gan citās baznīcās un koncertzālēs. Kā solists un pavadītājs koncertējis ārzemēs - Vācijā, Austrijā, Šveicē, Dānijā, ASV, Izraēlā. Regulāri uzstājas arī kā klavesīnists. Roberts sadarbojas ar Latvijas ievērojamiem solistiem - dziedātājiem un instrumentālistiem, daudz koncertējis kopā ar kamerkori Ave Sol. Ierakstījis CD kopā ar vairākiem koriem un ansambļiem. Latvijas Kultūras akadēmijas lektors.


Ivāne, Līga

Līga Ivāne Valmieriete Līga Ivāne ērģeļspēli sāka mācīties Cēsu mūzikas koledžā un turpināja Latvijas Mūzikas akadēmijā pie L.Sneibes un prof T.Dekšņa, 2002. gadā studijas absolvējot ar maģistra grādu. Tajā pašā gadā Līga ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu Socrates Erasmus programmas ietvaros studēja arī Hamburgas Mūzikas un Teātra augstskolā pie prof. V.Cērera un P.van Dijka.

Ērģelniece piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos: 1999. Rumjā (Polija) uzvarēts. Līga arī piedalījusies dažādās meistarklasēs gan Latvijā, gan Vācijā un Zviedrijā pie ievērojamiem ērģeļspēles profesoriem, piem., L.Lomana, K.Maršalas, E.Koimana.

Līga Ivāne bieži koncertē pie Rīgas Doma brīnišķīgajām ērģelēm, Rīgas Jāņa baznīcā, citos Dievnamos, kā arī Latvijā un ārzemēs kā soliste un koru un solistu koncertmeistare.


Jaunzeme-Portnaja, Diāna

Diāna Jaunzeme-Portnaja

Diāna Jaunzeme-Portnaja dzimusi 1979. gadā Balvos. Absolvējusi J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu, pēc tam J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bakalaura un maģistra grādu iegūstot prof. T. Dekšņa ērģeļklasē (2005). Meistarība papildināta Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (2001), Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (2003, 2005), kā arī meistarklasēs Zviedrijā, Spānijā un Lietuvā. Veiksmīgi startējusi ērģelnieku konkursos: 1. vieta septītajā starptautiskajā Hanzas pilsētu ērģelnieku konkursā Elburgā, (Holande, 2001), speciālbalva par labāko laikmetīgās mūzikas interpretāciju M. K. Čurļoņa konkursā Viļņā (Lietuva, 2003). Piedalījusies 2. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Orgelfestival Ruhr Dortmundē (2009), 13. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Pelplinā (2011), 1. starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Vox angelica Dubultos (2009). Līdzās aktīvai koncertdarbībai Rīgas un Latvijas baznīcās gan ar solo programmām, gan saspēlē ar solistiem un koriem muzicējusi Lietuvā, Polijā, Ungārijā, Vācijā, Slovēnijā, Austrijā, Šveicē, Zviedrijā, Somijā, Krievijā un Baltkrievijā. Diāna Jaunzeme-Portnaja ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece. Sadarbībā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru ierakstīts CD Ave Maria (2011).


Kalējs, Aivars

Aivars Kalējs

Aivars Kalējs ir komponists un ērģelnieks, dzimis 1951. gadā Rīgā, mākslinieka ģimenē. Absolvējis E. Dārziņa mūzikas vidusskolas kora un speciālās mūzikas teorijas klasi, apguvis kompozīciju pie Ģederta Ramana. Astoņpadsmit gadu vecumā sācis spēlēt ērģeles. Absolvējis Latvijas Valsts Konservatorijas Ādolfa Skultes kompozīcijas klasi (1974) un Nikolaja Vanadziņa ērģeļu klasi (1977). Piedalījies ērģelnieku Ēvalda Koimana un Leo Krēmera meistarklasēs.

Koncertējis gandrīz visās Eiropas valstīs, ASV, Kanādā un Japānā. Piedalījies starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos Igaunijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Itālijā un ASV. 1998. gadā ar orķestri Kremerata Baltica koncertējis ASV, Šveicē, Austrijā, Vācijā un Krievijā.

Muzicējis ar daudziem solistiem, bijis Leonīda Vīgnera kamerkora un kora Mūza koncertmeistars, sadarbojies ar sieviešu kori Dzintars, kamerkori Sacrum un Latvijas Radio kori. Ilgus gadus vadījis vokālo ansambli Dardedze (1971-1991). Strādājis Latvijas Kultūras ministrijas Muzeju un Kultūras pieminekļu padomē (1980-1985), pievēršoties Latvijas baznīcu ērģeļu izpētei un panākot 250 ērģeļu iekļaušanu aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mūzikas leksikonos un periodikā lasāmi Aivara Kalēja raksti par ērģeļu vēsturi. Spēlējis dievkalpojumus Rīgas Krusta draudzē. Ir viens no Rīgas Doma koncertērģelniekiem, kopš 1989. gada Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcas ērģelnieks.


Kalnciema, Liene Andreta

Liene Andreta Kalnciema

Liene Andreta Kalnciema dzimusi Rīgā. Savu talantu attīstījusi divos virzienos - kā pianiste un arī kā ērģelniece. Studējusi klavierspēli  J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (prof.Ventis Zilberts) un Tallinas Mūzikas un Mākslas akadēmijā (prof.Ivari Ilja), iegūstot profesionālo maģistra grādu mūzikā (2006). Paralēli klavierspēlei mācījusies ērģeles prof. Tālivalža Dekšņa klasē (2000-2006) un 2011.gadā pabeigusi studijas Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ērģeļu klasē pie prof.Vitas Kalnciemas.

Starptautisku konkursu laureāte un diplomande, piedalījusies meistarkursos un koncertējusi Igaunijā, Lietuvā, Vācijā, Somijā, Nīderlandē, Kanādā, Čehijā, Baltkrievijā, Beļģijā, Polijā, Latvijā.

2010.gadā piedalījusies Petra Ebena starptautiskajā ērģelnieku konkursā Čehijā, kur ieguvusi 1.vietu un balvu par labāko P.Ebena darbu atskaņojumu. 2011.gada vasarā Liene Andreta piedalījās 16.starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Prāgā. 2013.gada vasarā Liene Andreta piedalījusies četros starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos Beļģijā, Polijā un Latvijā, kā arī ieguvusi 3.vietu Sezāra Franka starptautiskajā ērģelnieku konkursā Holandē.

Liene Andreta sadarbojas ar dažādiem koriem, ansambļiem un solistiem, kā arī regulāri piedalās Rīgas Doma koncertdzīvē, uzstājoties ērģeļmūzikas koncertos.
Šobrīd Rīgas Mārtiņa evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģelniece un mācībspēks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.


Kalnciema, Vita

Vita Kalnciema

Vita Kalnciema dzimusi Rīgā. Profesionālo izglītību ieguvusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, absolvējot klavieru (1983) un ērģeļu (1985) klasi. Māksliniece ir papildinājusies pie G. Bovē, L. Roga, L. Lomaņa, E.Koimana, L. Krēmera, I.Ellas, P. Kogēna, H. Fogela, B. Bartelinka, H. U. Eriksona, H. Fagiusa.

V.Kalnciema ir izcīnījusi prēmijas vairākos starptautiskos konkursos - Ukrainā (1989), Polijā (1989), Šveicē (1994), S.Franka konkursā Hārlemā (Nīderlandē, 1994). Viņa ir sniegusi koncertus Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Krievijā, Kanādā, Zviedrijā, Dānijā, Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, kā arī ieskaņojusi vairākas skaņuplates sērijā Latvijas vēsturiskās ērģeles, sagatavojusi ierakstus radio un TV fondiem.

V.Kalnciema ir Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. profesore, no 2008.gada ērģeļu klases vadītāja, ērģeļspēli māca arī Rīgas Doma kora skolā. Latvijas Ērģelnieku ģildes dibinātāja, Ev.lut.baznīcas Virsvaldes Mūzikas komisijas locekle. Jēzus ev.lut. baznīcas ērģelniece latviešu un vācu draudzēs kopš 1985.gada.


Ļisicina, Jevgeņija

Jevgeņija Ļisicina

Jevgeņija Ļisicina (1942) ir mācījusies Sanktpēterburgas konservatorijas prof. V.Nilsena klavierklas­ē un J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof.N.Vanadziņa ērģeļklasē. Studiju noslēguma gadā (1968) viņa kļuvusi par M.K.Čurļoņa konkursa laureāti Viļņā.

Māksliniece sniegusi neskaitāmus koncertus Rīgas Domā, visdažādākajās toreizējās Padomju Savienības pilsētās, uzstājusies Itālijā, Francijā, Vācijā Čehijā, Ungārijā, Somijā - būtībā visās Viduseiropas zemēs. J.Ļisicina ieskaņojusi 25 skaņu plates un divus CD (franču ērģeļmūzikas programma, M.Rēgera darbu programma, visi divpadsmit G.F.Hendeļa ērģeļkoncerti, J.S.Baha Korāļprelūdiju albums trijās skaņu platēs u.c.)

Mākslinieces radošo interešu lokā ir arī dažādas neparastākas idejas un oriģināli veikumi: A.Vivaldi orķestra koncertu cikla Gadalaiki transkripcija ērģelēm, M.Musorgska klavierdarbu cikla Izstādes gleznas pārlikums ērģelēm un sitaminstrumentiem, dažādu autoru skaņdarbu pārlikumi klavierēm un ērģelēm. Šīs idejas jau daudzkārt pārbaudītas koncertos gan Rīgā, gan citās pilsētās.


Paiča, Inese

Inese Paiča

Inese Paiča dzimusi Rīgā, 1978. gadā. Mācījusies Madlienas mūzikas skolā, pēc tam Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas klavieru klasē. Mācību laikā ar panākumiem piedalījusies pianistu konkursos. Augstāko izglītību ieguvusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. I. Graubiņas un prof. A. Zandmaņa vadībā. 2003.gadā ieguvusi bakalaura grādu klavieru specialitātē. Paralēli klavieru studijām visus mācību gadus apguvusi arī ērģeļspēli (doc V. Kalnciemas klase), 2004.gadā iegūstot otru bakalaura grādu. 2006.gadā absolvējusi ērģeļklases maģistrantūru. Kā ērģelniece darbojas Garkalnes draudzē. Piedalījusies starptautiskos ērģelnieku konkursos.


Pelše, Jānis

Jānis Pelše

Jānis Pelše(1980) - 2005.gada pavasarī absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asoc. prof. Vitas Kalnciemas ērģeļklases maģistrantūru. 2003./2004. gadā papildinājis zināšanas Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie prof. V.Cērera. No 2000. līdz 2006.gadam bijis Vecumnieku draudzes ērģelnieks; no 2006.gada Vācu Evaņģēliskās baznīcas Latvijā Rīgas draudzes ērģelnieks. Kopš 2006.gadā kopā ar Alisi Jušku ( baroka vijole, Viola d'amour) un Aināru Paukšēnu (viola da gamba) darbojas radošajā apvienībā Taureņi debesīm, atskaņojot baroka kamermūziku un savā darbībā iesaistot viesmāksliniekus no Latvijas un citām Eiropas valstīm.


Reine, Ilze

Ilze Reine

Ilze Reine ir ne vien Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece un kora diriģente jau kopš studiju laika, bet arī regulāri koncertējoša mūziķe un pedagoģe LELB Lutera akadēmijā un Jāzepa Vītola LMA. Līdztekus ērģeļu solo programmām sadarbojas ar solistiem un Latvijas profesionālajiem kolektīviem - Latvijas Radio kori, VAK Latvija, piedalās baroka mūzikas atskaņojumos orķestra Sinfonietta Rīga basso continuo grupā. Koncertējusi Latvijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā, Zviedrijā, Spānijā, Krievijā.

Ērģeļspēli studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asoc.prof. Larisas Bulavas (maģistra grāds 1999. gadā) un Baznīcas Mūzikas augstskolā Herfordē, Vācijā (1993 - 1995). Papildinājusi zināšanas Štutgartes ērģeļakadēmijas kursos, Hārlemas ērģeļakadēmijā u.c. pie Jona Laukvika, Ludgera Lomana, Evalda Koimana, Olivjē Latrī, improvizācijas prasmes apguvusi meistarklasēs pie Jirgena Esla, Pētera Pleņavska.


Reinis, Aigars

Aigars Reinis

Aigars Reinis ir viens no mākslinieciski intersantākajiem Latvijas ērģelniekiem un arī profesionāls koru un senās mūzikas ansambļu dziedātājs, viņš daudzus gadus ir Latvijas Radio kora mākslinieks un solists, vokālo grupu Schola Cantorum Riga un Ars Antiqua Riga dalībnieks. Diriģējis Latvijas Bankas kori. Piedalījies Lahti starptautiskajā ērģelnieku konkursā un Erfurtes konkursā Vācijā. Vairāk nekā desmit gadu Aigars bijis Jelgavas Sv. Annas baznīcas ērģelnieks un kopš 2013. gada - Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas galvenais ērģelnieks.

Jelgavas mūzikas vidusskolā Aigars Reinis mācījās kordiriģēšanu un ērģeļspēli. JVLMA bija prof. T Dekšņa ērģeļklases students, 2001. gadā ieguva maģistra grādu. Papildinājis prasmes pie Ludgera Lomana, Hansa Ulas Eriksona un Hansa Helstena, piedalījies Uplandes starptautiskajā ērģeļakadēmijā.


Sneibe, Ligita

Ligita Sneibe

Ligita Sneibe absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klasi 1986.gadā (V.Utkins, Ģ.Ramans) un ērģeļu klasi 1990. gadā (P.Sīpolnieks, V.Vismane, T.Deksnis). Koncertērģelnieces diplomu ieguvusi Zviedrijā, Piteo Mūzikas augstskolā, pie profesora Hansa Ūlas Eriksona.

Ieguvusi balvu par Olivjē Mesiāna mūzikas interpretāciju un 2. vietu starptautiskajā M.K.Čurļoņa konkursā Viļņā (1991. un 1995. gadā) un 2.vietu un balvu par romantiskās mūzikas interpretāciju Lahti starptautiskajā ērģeļu konkursā Somijā 1993. gadā. Koncertējusi ne tikai daudzviet Eiropā, bet arī Japānā.

Mācījusi ērģeļspēli Latvijas Mūzikas akadēmijā (1993-2005), Lēvstabrūkas starptautiskajā ērģeļakadēmijā (1996-2006), Upsalas vasaras kursos (2009, 2010).

Kaut arī uzskata, ka vislabākais skolotājs ir pašas ērģeles, Ligita Sneibe turpina regulāri piedalīties meistarklasēs un kursos. Kā pati saka - lai papildinātos, atjaunotos, mainītos...

Pašreiz ērģelniece dzīvo Zviedrijā, Esthammarā, kur paralēli koncertērģelnieces aktivitātēm strādā par baznīcas ērģelnieci un muzikālās dzīves vadītāju, organizējot koncertus, festivālus, kā arī aprūpējot draudzes deviņas ērģeles, tostarp brīnišķīgus vēsturiskos instrumentus.

Ligitas Sneibes spēli raksturo gan pilnīga tehnisko izteiksmes līdzekļu pārvaldīšana, gan neparasti dziļa stila izpratne. Viņas frāzēšanas māksla izceļ lielās līnijas, tai pašā laikā nepazaudējot mazā motīva vērtību. Viņai piemīt maģisks starojums un spēja piesaistīt publikas interesi tik pašsaprotami, kā to spēj tikai patiesi lieli mākslinieki. (Hanss Hellstens)


Ziņģīte, Aija

Aija Ziņģīte

Aija Ziņģīte mācījusies Jāz. Mediņa mūzikas koledžā, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur 1995.gadā ieguvusi mūzikas pedagoga bakalaura grādu, bet no 1995. līdz 1998.gadam mācījusies lekt. L. Sneibes ērģeļu klasē, un 2001. gadā beigusi arī meistarklases kursu. Aija Ziņģīte apmeklējusi  profesoru H. U.Eriksona, H. Hellstena meistarklases, kā arī mācījusies Uplandes un Gēteborgas (2002) starptautiskajā ērģeļu akadēmijā. Koncertējusi gan Latvijā, gan ārzemēs.

Aija Ziņģīte ir Reformātu  un Krusta baznīcas ērģelniece.


© Rīgas Doms, 2007 - 2019